İğneli Radyofrekans (Altın İğne) uygulaması

Özel tasarlanmış mikroiğneler aracılığıyla cilt altına Radyofrekans enerjisi vererek cildi gençleştiren bir yöntemdir ve  yaşla birlikte azalan/sarkan kollajen lifleri tekrar biraraya gelir ve yeni kollajen sentezi tetiklenir. İğneli radyofrekans, uygulaması hızlı, acısız ve hasta memnuniyeti yüksek bir ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir.

İğneli Radyofrekans (Altın iğne) hangi amaçlarla kullanılır?

Total Cilt Rejuvenasyonu (Cilt Gençleştirme, Cilt Yenileme),

Volumetrik Cilt Germe & Lifting,

Elastikiyet Kaybı Tedavisi (Cilt Sıkılaştırma),

Yüz ve Çene Hatlarının Belirginleşmesi,

İnce Kırışıklıkların Tedavisi,

Cilt Tonusunun Düzenlenmesi,

Boyun ve Gıdı Toparlama,

Skar Tedavisi (Akne izleri, keloid vs.),

Çatlak (Stria) Tedavisi,

Akne Tedavisi,

Genişlemiş Gözenek Tedavisi,

Sebum Dengelenmesi,

Leke Tedavisi,

Vücut Sıkılaştırma,

Kol Sarkmalarının Giderilmesinde kullanılır.

İğneli radyofrekans nasıl uygulanır?

Erkek ve kadın, her cilt tipine ve her yaş grubuna uygulanabilir. İşlem oldukça konforludur. Ancak minimal ağrı hissedilebilir. İşlemden yarım saat önce topikal anestezik kremler sürülerek hasta işleme hazırlanır. Uygulama bölgesine göre işlem 20-60 dk arasında sürer. Kişinin ihtiyacına göre PRP ve mezoterapi ile kombine edilebilir.

İğneli Radyofrekansın etkinliği ne kadar sürer?          

İlk uygulamadan sonra bile etkinlik kısa sürede farkedilir. Ancak 1 ay ara ile 3 seans uygulanması idealdir. Etkinlik ortalama 12-18 ay sürer.

İşlem sonrası nelere dikkat edilmelidir?

İşlem sonrası cilt yüzeyinde hafif bir kızarıklık oluşmaktadır. Uygulama yapılan bölgenin nemlendirilip güneşten korunması gereklidir. Seanstan sonra ciltte minik kabuklanmalar olabilir, seanstan 3-4 gün sonra kendiliğinden düşerler. Seans yapıldığı gün yüz yıkanmamalıdır. Seanstan sonra makyaj yapılmamalıdır.Uygulama sonrası genellikle 1-2 saat süren hafif kızarıklık oluşur. Kişi nemlendirici ve güneş koruyucu uygulayarak sosyal yaşamına hemen geri dönebilir.